Sąd Rejonowy Gdynia

Sąd rejonowy Gdynia –Wybierz dobrego komornika

Słowo „Komornik” raczej większości z nas źle się kojarzy. Jednak nie możemy kojarzyć komorników jedynie z bezwzględnym przejmowaniem mieszkań, mebli czy samochodów. Komornik, w razie konieczności, pomoże ci skutecznie dokonać egzekucji twojej należności. Niestety często tak bywa, że pożyczone pieniądze lub mienie do nas nie wracają. Jak wybrać dobrego komornika?

Sąd rejonowy Gdynia – Własność terytorialna to ważna sprawa

Wiele osób wybiera komornika, który działa najbliżej jego dłużnika. Z pozoru wydaje się to właściwe, ponieważ w ten sposób komornik częściej może wykonywać czynności terenowe, a co za tym idzie, skuteczniej egzekwować dług. Jednak może się zdarzyć, że twój dłużnik nie jest dłużny jedynie tobie. Możliwe, że komornik prowadzi już sprawę na rzecz innych wierzycieli, dotyczącą tego samego dłużnika. Wówczas odzyskane przez komornika pieniądze dzielone będą na wszystkie prowadzone przez niego sprawy – odzyskasz tylko część długu.

Komornik Gdynia, a szybkość działania

Oczywiste jest, że im szybciej wierzyciel podejmie działania, tym lepiej dla niego. A jak to wygląda w kwestii komornika Gdynia?  Niestety nie każda kancelaria równie szybko zajmuje się sprawami klientów. Zdarza się, że samo zarejestrowanie sprawy zajmuje im do miesiąca. Co w tym czasie się dzieje? Dłużnik ma możliwość chociażby do ukrycia majątku wierzyciela. Zanim wybierzesz komornika, należy zorientować się, w jakim terminie, zajmie się on twoją sprawą. Na co jeszcze zwracać uwagę?

komornik Gdynia

Kontaktowość, dobra opinia

Pierwsza rzecz to kontaktowość. Komornik powinien odbierać telefon. Wydaje się banalne, ale jest znaczące. Jeśli nie możesz dodzwonić się do jakiejś kancelarii, może to oznaczać, że przy dalszej współpracy komunikacja nie będzie na najwyższym poziomie. Często pierwsza rozmowa, lub właśnie jej brak decydują o tym, czy ktoś zaufa danemu komornikowi. Kolejną cechą, którą wyróżnia się skuteczny komornik jest przychylność jeśli chodzi o udział wierzyciela w czynnościach terenowych. Choć mało kto o tym wie, jako wierzyciel mamy prawo do uczestniczenia w czynnościach terenowych. Dzięki obecności wierzyciela komornik może być mniej skłonny do ustępstw na rzecz dłużnika. Zanim zdecydujesz się na daną kancelarię, dobrze to przemyśl.