pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci – Co wybrać do domowego użytku?  

Kobiety często dużą wagę przywiązują do kupowanych kosmetyków. Dotyczy to zarówno kremów, szamponów, odżywek, jak również lakierów do paznokci. A co powiedzieć o wyborze pilników kosmetycznych? Pilniki do paznokci mogą niszczyć płytkę paznokcia. Dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. W tym artykule powiemy o pilnikach i tym, co wybierać do domowego użytku.  

Pilniki do paznokci – Dlaczego ich wybór ma znaczenie?  

Choć wydawać by się mogło, że pilniki do paznokci są takie same, a ich wybór nie ma szczególnego znaczenia, to dla dobra paznokci warto poznać kilka faktów. Jeśli chodzisz do kosmetyczki zapewne zauważyłaś, że najczęściej wykorzystuje ona pilniki jednorazowe. Czym się charakteryzują? Zapewne ich gradacja to 100 lub 150. Myślisz sobie, jaka gradacja? A no właśnie, z pilniczkami wcale nie jest tak łatwo. Źle dobrane mogą mocno niszczyć płytkę paznokcia i przyczyniać się do ich łamliwości. Pilniki różnią się od siebie, kształtem, ziarnistością, materiałem wykonania, zdobieniami a także wytrzymałością. Ze względu na różne wartości, nadają się do różnych celów. Powiedzmy chwilę o wspomnianej wyżej gradacji.

pilnik do żelu

Pilnik do żelu nie taki sam jak do naturalnej płytki

Być może zauważyłaś, że na każdym pilniku lub jego opakowaniu jest tajemnicza numeracja. Oznacza ona gradację, czyli moc ścierną pilnika. Co ważne, im wyższy numer, tym delikatniejszy pilnik. Najpopularniejsze gradacje to: 100, 150, 180 i 240. Te gruboziarniste pilniki do paznokci (o gradacji 100 i mniej) używane są do skracania oraz kształtowania utwardzanych i przedłużanych paznokci. Na przykład najlepszy pilnik do żelu to o gradacji 80-100.  Natomiast te miękkie – drobnoziarniste o gradacji 240 są na tyle delikatne, że nadają się do kruchych, naturalnych paznokci. Dlatego do domowego użytku wybieraj te drobnoziarniste pilniki.

Z czego są zrobione pilniki?

Możliwości jest wiele. Najbardziej popularnymi są pilniki papierowe. Ich ogromnym plusem jest duży wybór ziarnistości (gradacji). Są także szklane, są łagodne i precyzyjne, jednak droższe. Mniej więcej 10 lat temu czy nawet jeszcze szybciej bardzo popularne były pilniki metalowe, jednak dziś uważa się, że bardzo niszczą one płytkę paznokci.