Cięcie laserem Bydgoszcz

Cięcie laserem – jaką maszynę wybrać?

Cięcie laserem to jedna z wielu metod obróbki metali. Jest bardzo precyzyjna, dlatego wycinać można mikrokształty. Obecnie z roku na rok na rynku pojawiają się nowoczesne maszyny i urządzenia. I tak samo jest z maszynami, które wykorzystywane są do cięcia laserem. Jaką maszynę wybrać? Co jest ważne podczas jej kupna?

Cięcie laserem Bydgoszcz – jak dobrać odpowiednią maszynę?

Wybór odpowiedniej maszyny do cięcia metali to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy uwzględnić rodzaj materiałów, które będą obrabiane. Istotny jest również budżet, który posiadamy. Warto wiedzieć, że można skorzystać z wielu dotacji do nowego sprzętu. Jeśli wiemy, że będziemy mieć wielu klientów, to warto zainwestować w nowy i wydajny sprzęt. Warto zapytać o ofertę różnych firm, które oferują maszyny do cięcia laserowego. Jest wiele modelów tego typu maszyn, które różnią się nie tylko ceną, ale też producentem i parametrami. Warto zwrócić uwagę na moc lasera, prędkość cięcia oraz grubość materiału, który może być obrabiany.

Moc lasera – czy taka ważna?

Moc lasera jest bardzo istotna. To od niej zależy, jakiej grubości materiały będą mogły zostać poddane cięciu – im wyższa moc, tym grubsze materiały można obrabiać. Najczęściej wybierane modele to te o mocy 2 – 96 kW. Tnąc blachę tej samej grubości, prędkość będzie zwiększała się wraz ze wzrostem mocy. Nie należy jednak zakładać, że rozsądnym rozwiązaniem jest cięcie bardzo cienkich blach przy pomocy maszyny o mocy 6 kW. Cięcie laserem Inowrocław – dobierz odpowiednią moc.

Cięcie laserem Inowrocław

Fachowe doradztwo – cenne dla wielu kupujących

Kupując taką maszynę często nie mamy świadomości, czym tak naprawdę się różnią. Warto więc skorzystać z fachowego doradztwa, dzięki czemu dobierzemy idealną maszynę podług obrabianego materiału i jego właściwości. Firmy zajmujące się sprzedażą takich maszyn, które zapewniają fachową pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, cieszą się znaczącą popularnością.

Maszyna do cięcia laserem – jej zakup powinien być przemyślany. Sprzęt ten służył nam będzie przez wiele lat, dlatego ważne jest jego odpowiednie dopasowanie.