Beton towarowy Poznań

Beton na fundamenty to klucz do budowy

Każdy dom, hala, blok czy nawet sklep wymaga wylania fundamentów, które zalewa się właśnie betonem. Po co się to robi? Beton zapewnia trwałość oraz nienaruszalność obiektów, dzięki czemu w swoich domach możemy czuć się bezpieczni. Nie wszystko jest jednak takie proste! Do wykonania fundamentów potrzebne jest zastosowanie odpowiedniej klasy betonu. Dzięki temu budynek będzie spełniał wszystkie normy techniczne. Jak wybrać odpowiednią klasę? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak obliczyć, ile materiału potrzeba?

Jest to jedne z najczęściej zadawanych pytań w internecie. Jest to całkowicie normalnie, ponieważ nie każdy musi znać się na obliczeniach. Z pomocą przychodzą nam przeglądarki internetowe, w których znaleźć możemy już gotowe kalkulatory, w których trzeba podać tylko metraż. Jednak dla osób, które nie wierzą w taką pomoc, odpowiadamy, jak to zrobić!

Chcąc wyliczyć, ile betonu towarowego Poznań na fundamenty, wcześniej musimy ustalić formę, jaką zamierzamy wykonać. Popularnym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa. W tym celu przemnażamy przez siebie aż trzy wartości, do których zalicza się szerokość, długość oraz głębokość ławy fundamentowej. W ten sposób uzyskamy wartość w metrach sześciennych.

Wytwórnia betonów Poznań

Natomiast chcąc się dowiedzieć, ile betonu na fundamenty potrzebujemy, a dokładniej na ławy fundamentowe. W tym przypadku do wyliczenia ilości betonu potrzebne są takie parametry, jak szerokość, długość, głębokość oraz grubość ławy. Wyliczenia również wskażą na to, ile będziemy potrzebowali metrów sześciennych betonu na ławy fundamentowe.

Do samodzielnego wyliczenia są to wystarczające informacje, by dowiedzieć się ile dokładnie potrzebujemy betonu. Możemy na samym początku wziąć pod uwagę wyłącznie trzy pierwsze dane, by wyliczyć objętość, jak przy płycie fundamentowej. Następnie wystarczy wyliczyć objętość wolnej przestrzeni znajdującej się w ławach fundamentowych, by następnie odjąć od siebie te dwie wartości.

Jeśli nadal nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z obliczeniami, wystarczy, że wybierzemy się do pobliskiej wytwórni betonów Poznań, która pomoże nam w wyliczeniach.