ortopeda Poznań

Ortopeda Poznań – Dlaczego nie można zwlekać z wizytą u specjalisty?

Od dłuższego czasu walczysz ze skutkami kontuzji? Odczuwasz ból, dyskomfort i masz ograniczony ruch w kończynach i to mimo upływu czasu? Niektóre objawy mogą sugerować poważniejsze problemy ze zdrowiem. Jakie?

Ortopeda Poznań – Ból nadgarstka? Tego się nie bagatelizuje

Zacznijmy od tego, czym zajmuje się ortopedia. Do ortopedy Poznań udajemy się nie tylko, gdy dojdzie do urazu kości, ale także  w przypadku dolegliwości ze strony stawów, więzadeł, ścięgien, mięśni i nerwów obwodowych. Wiele osób bagatelizuje objawy takie jak ból w nadgarstku, kolanie i tym podobne, ponieważ uważa, że to z przepracowania. Ale każdy ortopeda wie, iż takie dolegliwości, mogą wskazywać na rozwijające się schorzenia, które nieleczone mogą nam znacznie utrudnić życie. Zobaczmy, jakie choroby najczęściej towarzyszą polakom oraz jak je rozpoznać.

dobry ortopeda Poznań
C

Dobry ortopeda Poznań – Choroby i ich objawy

Wydawać by się mogło, że praca fizyczna znacznie przyczynia się do chorób ortopedycznych. Rzeczywiście, może mieć jakiś wpływ, jednak takie schorzenia dopadają zarówno osoby wykonujące pracę fizyczną, jak i umysłową. Poniżej najczęściej spotykane choroby i ich objawy:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów – charakteryzuje się bolesnością podczas ucisku, a także „trzeszczeniem” stawów.
  • Osteoporoza – Choć choroba ta często rozwija się bezobjawowo i rozpoznawana jest dopiero w zaawansowanym stadium, to można powiedzieć, że cechuje się złamaniami np. kręgów, kości udowej, kości przedramienia czy stawów. Złamania te skutkują nawracającym bólem, a chory zaczyna się garbić.
  • Dna moczanowa – znana też jako artretyzm charakteryzuje się bólem i obrzękiem stawów, a także zaczerwienioną, nadwrażliwą na bodźce, napiętą skórą, ogólnym osłabieniem gorączką.
  • Zespół cieśni kanału nadgarstka – objawami są: mrowienie, drętwienie i nieprzyjemne odczuwane po wewnętrznej stronie dłoni w okolicy kciuka, palca wskazującego i serdecznego. Również tętniący ból promieniujący na przedramię i osłabiona siła uchwytu.

Na schorzenia ortopedyczne najbardziej narażone są osoby w podeszłym wieku, ale nie tylko. Dlatego każdy dobry ortopeda Poznań wie, że wymienionych wyżej objawów bagatelizować nie można. Lepiej działać, póki wystarczy rehabilitacja, bądź drobny zabieg, niż ryzykować, że będzie za późno.