Poznań hurtownia stali

Poznań hurtownia stali – Ceny wciąż szaleją

Skutki wojny na Ukrainie to niekończąca się opowieść. Nieprawdopodobne, że stracie dwóch państw ma wpływ na cały świat. Teraz przede wszystkim cierpi branża budowlana, motoryzacyjna i AGD. Dlaczego? Ponieważ prawie każda Poznań hurtownia stali przechodzi kryzys.

Poznań hurtownia stali – Co się dzieje?

Czy stal jest bardzo potrzebna? Zdecydowanie. To jeden z najważniejszych materiałów wykorzystywanych w naszym kraju. Jest niezbędna przy infrastrukturze sieciowej, trakcyjnej, kolejowej, do budowy dróg, w budownictwie mieszkaniowym, przy elektryce. Dlaczego pojawił się problem? Okazuje się, że Rosja jest piątym największym na świecie eksporterem żelaza i stali. Większość importowanej stali do polski pochodziła z Rosji i Chin. Od poprzedniego tygodnia obowiązuje czwarta runda sankcji na Rosję. Objęły one między innymi rudę żelaza oraz wyroby stalowe. Duży producent stali – Rosja, dokonał inwazji na innego dużego producenta stali – Ukrainę. W związku z tym na rynku jest tak mało stali, że niektóre huty nie mają z czego produkować. Poznań hurtownie stali zaczynają „świecić pustakami”. Jak długo się to utrzyma? Jakie będą konsekwencje?

rury kwasoodporne

Hurtownia stali Poznań – Jak długo będzie problem?

W konsekwencji tych niedoborów część przedsięwzięć budowlanych może być tymczasowo zatrzymana. Ale same niedobory to nie jedyny problem. Chodzi także o ceny. W tej chwili ciężko nawet ocenić, ile kosztuje kilogram stali, ponieważ ceny się zmieniają każdego dnia. Możemy natomiast stwierdzić, że za jakiś czas, gdy sprzedaż ruszy, ceny za kilogram stali konstrukcyjnej mogą skoczyć do 9 złotych za kilogram, co daje nam dwa razy więcej niż przed wojną. Wielu deweloperów wstrzymuje działania związane z nowymi inwestycjami. Niejeden Polak znalazł się w opłakanej sytuacji, ponieważ zaczął budowę nowego domu, wziął określoną ilość kredytu, a teraz szacowany koszt budowy wzrósł co najmniej dwukrotnie. Niektóre Hurtownie stali Poznań wciąż działają i póki co dają radę. Oferują rury kwasoodporne, rury żaroodporne, pręty żaroodporne i wiele innych, jednak ceny są kosmiczne.